logo

Optymalizacja Google Ads – narzędzie Optmyzr

Optymalizacja Google Ads za pomocą narzędzia Optmyzr jest bardzo prosta. Pracujemy z narzędziami do analizy i optymalizacji wydajności, funkcji raportowania i automatyzacji zadań, jednocześnie zachowując pełną kontrolę nad kontem Google Ads.

Pracę nad optymalizacją konta zaczynamy według wytycznych listy kontrolnej. Ta lista kontrolna działa jako lista wytycznych w ciągu pierwszych pięciu tygodni od momentu połączenia kont Google Ads z Optmyzr. Ma różne zadania na każdy tydzień, począwszy od zaleceń, które obejmują bardziej ogólny i szeroki aspekt zarządzania kontem, wreszcie do tych  które są bardziej szczegółowe i zaawansowane.

optymalizacja google ads optmyzr

Przykładowa lista kontrolna zaleceń Optmyzr.

Optymalizacja Google Ads w tygodniu pierwszym i drugim.

Przez pierwsze dwa tygodnie,  konfigurujemy alerty, analizujemy ogólnie konto i robimy kilka prostych optymalizacji. Zapewnia to doskonałą bazę do dalszego zarządzania kontem. W drugim tygodniu oglądamy wydajność w sieci wyszukiwania i reklamowej, a do 3 i 4 tygodnia analizujemy skuteczność według lokalizacji, optymalizujemy teksty reklam i analizujemy zapytania dotyczące nowych słów kluczowych i wykluczeń.

Na naszej liście kontrolnej pierwszy tydzień, który należy wziąć pod uwagę, rozpoczyna się po utworzeniu konta Optmyzr i połączeniu z nim istniejących kont Google Ads. Zaczynamy od ustawienia alertów dotyczących wydajności, aby mieć pewność, że zawsze wiemy, jak wydawane są Twoje pieniądze. Stwarza to doskonałą podstawę do dalszej optymalizacji, ponieważ niepożądana klikalność nie zostaje na samym początku niezauważona.

W początkowej fazie proponujemy również skonfigurowanie automatycznych mechanizmów monitorowania skuteczności konta i stron docelowych reklam, a także monitorowanie związane z budżetem. Te alerty i automaty muszą zostać skonfigurowane tylko raz, a następnie będą nadal działać w tle.

Optymalizacja Google Ads w tygodniu trzecim i czwartym.

W następnych dwóch tygodniach realizujemy zalecenia dotyczące analizy konta i wprowadzamy kilka prostych optymalizacji na początek. Narzędzie takie jak “PPC Investigator” pomaga nam dowiedzieć się, jak zmieniły się kluczowe dane o skuteczności na koncie, i na podstawie tych danych określamy optymalizacje, które powinniśmy zrobić w pierwszej kolejności.

Używamy również innych narzędzi takich, jak sprawdzanie prognozy budżetu, aby uzyskać informacje o tym, czy budżet przekracza planowane wydatki,  a następnie używamy tych informacji za pomocą narzędzia Optymalizacja budżetów, aby ponownie rozdzielić te budżety w różnych kampaniach.

optymalizacja google ads budzet

Narzędzie do kontrolowania budżetu Optmyzr.

Optymalizacja Google Ads w piątym tygodniu.

Gdy listę kontrolną przenosimy na następny tydzień, otrzymujemy zalecenia, które pozwalają głębiej przeanalizować wyniki, na przykład poprzez sieć i lokalizację. Używamy narzędzi optymalizacji wyszukiwanych fraz, które generują ruch w kampaniach, zarządzamy stawkami słów kluczowych na podstawie skuteczności według godzin tygodnia oraz ustawiamy dostosowania stawek według urządzenia i lokalizacji.

Podsumowując, działanie z nowym kontem Google Ads według pięciotygodniowej listy kontrolnej w uporządkowany sposób pozwala od samego początku przejąć kontrolę nad procesem optymalizacji i wydatków. Jeśli jesteś zainteresowany takim podejściem do Twojego konta, skontaktuj się z naszym zespołem.

 

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Zaleski – Specjalista Google Ads w firmie Online Partners.

grzegorz.zaleski@online-partners.pl

  • Udostępnij

Komentarze są zamknięte