Raporty w Google Looker Studio/Google Data Studio + Darmowy szablon raportu SEO

by | 9.05.2024 | Aktualności

Wstęp do raportów w Google Looker Studio (Dawniej narzędzie Google Data Studio)

W obecnym, zdominowanym przez informacje świecie, szybka analiza i właściwa interpretacja zbieranych informacji są kluczowe dla skutecznego marketingu cyfrowego. Jako agencja marketingowa specjalizująca się w narzędziach takich jak Google Ads, Google Analytics 4 oraz Looker Studio, rozumiemy znaczenie dostarczania klarownych i skutecznych rozwiązań raportowych. Dlatego w tym wpisie chcemy podzielić się naszym doświadczeniem w zakresie wykorzystania Looker Studio do tworzenia raportów, które nie tylko upraszczają codzienne zadania naszych klientów, ale także optymalizują nasze wewnętrzne procesy zarządzania kampaniami.

Pierwsze kroki w Looker Studio

Aby rozpocząć pracę z Looker Studio, wystarczy posiadać konto Google. Po zalogowaniu, użytkownicy mogą wykorzystać różne funkcje Looker Studio, aby tworzyć spersonalizowane raporty, które odpowiadają specyfikom ich projektów i potrzebom analizy danych. Użytkownicy mogą przyznać dostęp do swoich raportów konkretnym osobom lub zespołom, co umożliwia lepszą współpracę i efektywniejszą komunikację w ramach projektów. Looker Studio pozwala na kontrolę nad tym, kto może zobaczyć czy edytować zawartość w raportach.

Możliwość tworzenia raportów

Looker Studio to potężne narzędzie, które umożliwia agencjom i przedsiębiorstwom e-commerce tworzenie interaktywnych, intuicyjnych raportów. Użytkownicy mogą udostępniać swoje raporty wewnątrz organizacji lub z klientami, co zapewnia lepszą współpracę i zrozumienie kluczowych metryk. Looker Studio pozwala na wyświetlenie analizy danych w różnorodnych formatach, takich jak wykresy liniowe, tabele czy infografiki, co sprawia, że informacje są łatwe do przyswojenia na każdym poziomie organizacji.

Personalizacja i elastyczność w raportowaniu

Dzięki możliwości wyboru zakresu dat oraz kustomizacji dashboardów, Looker Studio staje się nieocenionym narzędziem dla każdej kampanii marketingowej. Użytkownicy mogą tworzyć raporty, które dokładnie odpowiadają ich potrzebom, wybierając specyficzne metryki i wymiary do analizy. Ponadto, funkcjonalność “klikać i przeglądać” umożliwia łatwe nawigowanie po różnych poziomach informacji, od ogólnego przeglądu do szczegółowych analiz źródeł danych.

Wpływ Looker Studio na e-commerce

Dla branży e-commerce, precyzyjne raportowanie jest niezbędne do zrozumienia zachowań klientów, efektywności kampanii oraz optymalizacji konwersji. Looker Studio oferuje narzędzia do prezentacji wyników, które pomagają e-sklepom poznać preferencje i potrzeby ich użytkowników. Raporty generowane w Looker mogą zawierać górny poziom metryk sprzedażowych, co pozwala menedżerom sklepu szybko ocenić wykonanie celów sprzedażowych.

Przyszłość raportowania w narzędziu Looker Studio

Z naszej perspektywy, Looker Studio nieustannie ewoluuje, dostarczając coraz bardziej zaawansowane możliwości obróbki i prezentacji informacji. Ciągle szukamy sposobów na lepsze wykorzystanie tego narzędzia, aby jeszcze bardziej usprawnić procesy decyzyjne, zarówno po naszej stronie, jak i po stronie naszych klientów.

Wpływ raportów w Lookerze na komunikację z klientem. Po co Ci wizualizacja danych?

Elastyczność Looker Studio w personalizacji raportów pozwala nam dostosować sposób prezentacji wyników do specyficznych potrzeb każdego klienta. Takie podejście znacząco ułatwia komunikację — klienci otrzymują analizę w formie, która jest dla nich najbardziej zrozumiała. Efektem jest szybsze podejmowanie decyzji i większe zaufanie do prowadzonych przez nas działań.

Wpływ raportów w Lookerze na analizę prowadzonych działań po stronie agencji

Raporty Looker Studio są również nieocenionym narzędziem w naszych rękach. Pozwalają one na bieżącą analizę skuteczności kampanii, identyfikację trendów oraz optymalizację kosztów i ROI. Przejrzystość dostarczanych informacji przez Looker umożliwia naszemu zespołowi szybkie dostosowywanie strategii, co przekłada się na lepsze wyniki i efektywniejsze wykorzystanie budżetu reklamowego.

Opis naszych raportów w Looker Studio

Nasze raporty, choć szczegółowe, są projektowane z myślą o zachowaniu balansu między transparentnością a ochroną kluczowych danych. Stworzone przez nas dashboardy zapewniają kompleksowy przegląd wyników kampanii przy jednoczesnym zachowaniu intuicyjności i estetyki. Szczegółowe analizy demograficzne, efektywność poszczególnych kanałów reklamowych czy zmiany w zachowaniach użytkowników — to wszystko przedstawiamy w przystępnej i zrozumiałej formie.

Jesteśmy w stanie wykonać raport z praktycznie każdego źródła posiadającego konektor z Google Looker Studio, w tym m.in:

  • Raport Google Ads
  • Raport Google Analytics
  • Raport Meta Ads
  • Raport SEO

Czy nawet mniej oczywiste jak raport Google Moja Firma, Youtube, Google Search Console, TikTok Ads, Twitter Ads, Microsoft Advertising.

Możliwości działania w Lookerze

W narzędziu Looker Studio jesteśmy w stanie nie tylko tworzyć raporty, ale również prowadzić zaawansowane analizy i segmentacje danych. Możliwość tworzenia dynamicznych, interaktywnych dashboardów, które mogą być aktualizowane w czasie rzeczywistym, daje nam przewagę w zarządzaniu kampaniami w niemalże live-time.

Odkryj nasz raport w Looker Studio (Szablon raportu SEO)

Zachęcamy do zapoznania się z naszym raportem SEO, który niedawno udostępniliśmy na LinkedIn. Kliknij w link do raportu. Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o tym, jak możemy pomóc zoptymalizować Twoje działania za pomocą Looker Studio, skontaktuj się z nami!